I love Anime
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

animelerin buluştuğu tek adres

AnasayfaKayıt OlGiriş yapLatest imagesslm dünyalı =^.

Naruto-Arena Tanıtım (Online Oyun)

YazarMesaj
uzumaki_aiko
Admin
uzumaki_aiko

Ninja'lık Derecesi : 161

Naruto-Arena Tanıtım (Online Oyun) Empty
MesajKonu: Naruto-Arena Tanıtım (Online Oyun)   Naruto-Arena Tanıtım (Online Oyun) Icon_minitimePtsi Ocak 18, 2010 12:59 pm

Oyuna giriş sitemiz: http://www.naruto-arena.com/

Oyuna register bölümünden kayıt oluyoruz.Kayıt olduktan sonra oyuna aldığımız acountla giriş yaparak hemen başlıyabiliyoruz.

"START PLAYING" tıklayarak yeni bir sayfa acıyoruz. Karşımıza gelen sayfa aşağıdaki gibi oluyor.(tabi karakter farklı )

This image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 752x541 and weighs 93KB.

https://2img.net/r/ihimizer/i/tantm.jpg/

1. Start Ladder Game : Oyunda lvl atlamamıza yarayan expleri kasabileceğimiz yer.

2. Start Quick Game : Oyunda kurduğumuz 3'lü takımı denemek için bir arena.karşında bulununan yine bir oyuncu oluyor. Ama oyunu kaybetmen veya kazanman durumunda bir exp kazanmıyorsun. (NOT: Görevleri buradan yapabilirsiniz.Exp kaybetmek istemiyorsanız.)

3.Start Private Game : İsmindende anlaşılacağı gibi özel oyun, şifreli odalar arkadaşlarınla vs. yapıcağında kullabilceğin yerler.

4. Logout: Oyundan çıkış.

5. Elinde bulunan karakterler. Karakterlerin üzerlerine tıklayınca özellikleri kullandıgı cakra tipleri vb. tanıtımları cıkıyor. İstediğin karakteri belirleyip 6. yere tutup sürüklüyorsun.Karakterlerin üstleri eğer gölgeli ve tıklanmıyorsa o karaktere sahip değilsindir.İleriki görevleri yaptık sıra yeni karakterler acılacaktır.

6. Bu 3 sütun senin karakterlerini koyman gereken sütunlar. 3 karakterini seçmeden oyuna başlayamasın.

7. Bu bölge senin profilin. Yenilme sayın, yenme sayın, level'ın, exp göstergen, bulunduğun class(sınıf), Clan durumun (clanless=klansız) gösteren profilin.

8. Seçmiş olduğun karakterin hakında bilgi veren paragraf.

9. Seçmiş olduğun karakterin kullanabildiği özel güçleri.Eğer üzerlerine tıklar isen 8. bölümün oldugu yere kullandığı jutsunun tanıtımı gelir.

Start Ladder Game veya Start Quick Game e tıkladığımıza ilk başta rakip arayan bir göz gelicek (mangekyo sharingan ) ve rakibiniz bulunduğunda onun onaylamasını bekliyeceksiniz o onayladığında oyuna başlamış olacaksınız.

Oyuna başladığınızda karşınıza bunun gibi bir ekran gelicektir.(kişiler ve jutsular farklı olacaktır elbette:D )

https://2img.net/r/ihimizer/i/tantm2.jpg/

1. Surrender : Geri Çekilme. Oyunu kaybettiğini kabul etmek ve daha fazla uzatmamak için konulmuş bir seçenek.

2. Open Chat : Konuşma penceresinin açılması için bir seçenek.

3. Volume : Oyun ses ayarlarını kontrol edebileceğiniz bir seçenek.

4. Kullandığınız jutsunun özellikleri ve istenilen teknikler yazmaktadır.

5. Emergency : Her jutsuda göre bileceğiniz bir özellik. Jutsuyu kullanmanız için gereken cakrayı gösteriyor. Eğer o el o cakraya sahip değilseniz kullanamazsınız.

Cakra Çeşitleri (aşağıdaki renkleriyle verdiğim cakra çeiştleri)

A) TAIJUTSU B)BLOODLINE C)NINJUTSU D)GENJUTSU E) RANDOM CAKRA

6. Sizin Sahip olduğunuz karakterinizin kullanabildiği yetenekler. Eğer üzeri gölgeli ise o jutsuyu kullanacağınız çakraya sahip değilsiniz demektir.

7. Kendi ve karşı takımındaki elemanların hp(yaşam seviyesi) değerleri. (her bir karakter diğerlerinden bağımsız hplere sahiptir.Başlangıçta her seferinde 100 hp ile başlar tüm karakterler.

8. Karşı takıma kullanmış olduğunuz jutsu (sharingan) karşı takımda kimin üzerine kullandığınızı gösteriyor.

9. Kendi takımınızdaki arkadaşlarınız için veya sadece kendiniz için kullandığınız koruma jutsuları.

Her hamleniz bittiğinde elinizde kalan çakraları karşı tarafa vermek zorundasınız. Tabi belirli bir kısmını. Örnek Aşağıdaki resim gibi.

https://2img.net/r/ihimizer/i/tantm1z.jpg/

1. O el kullanmış olduğunuz jutsu

2. Karşı takıma vermeniz gereken 1 çakra bulunduğunu gösteriyor. Bazı zamanlar 0'da olabilir.Bu karşı takımın kullandığı jutsuya bağlı. Eğer Karşı takımdaki Krakterleri tanırsanız ve kullandıkları çakra tiplerini biliyorsanız hep onların kullanamayacağı çakra çeşitlerini seçiniz.

3. Çakra çeşitleriniz sizde bulunan çakralar.

Şimdilik bu kadar yakın zamanda karakterlerin tanıtımlarını ve kullanabileceğiniz takım taktiklerinide yapmayı düşünüyorum. Oyundaki nickim "tuhqan" daha yeni başladım. Yavaş yavaş takımımı oturmaya çalışıyorum. Oyun tamamen strateji üzerine kurulu. Benzetmeye çalıştıkmı satrançın aynısı sadece burda 3 taşın var. Hangisinin kral olduğuna veya hangisinin piyon olduğuna sen karar veriyorsun.

Şimdilik bu kadar tamamen kendi tanıtımımdır. (Ç)Alıntı değildir. Eğer oyun hakında bir sorunuz olursa yardım etmeye çalışırım buradan. Aramızda önceden oynayanlar var isede nicklerini bildirsinler animekolik adına bir clan kuralım olmadı.?
http://shippuuden-animeci.yetkinforum.com

Naruto-Arena Tanıtım (Online Oyun)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» naruto (tanıtım)
» naruto online games xD
» naruto shippuuden
» Naruto Ultimate Ninja 3
» Naruto The Setting Dawn 2.4.3